Brenden Albers (Cheyenne Sioux Tribe)

Brenden Albers (Cheyenne Sioux Tribe)

Razelle Benally (Oglala Lakota/Diné)

Razelle Benally (Oglala Lakota/Diné)

David Bernie (Ihanktonwan Dakota)

David Bernie (Ihanktonwan Dakota)

Jason Brown (Penobscot)

Jason Brown (Penobscot)

Scotti and Juliana Clifford (Oglala Lakota)

Scotti and Juliana Clifford (Oglala Lakota)

Leslie Deer (Muscogee)

Leslie Deer (Muscogee)

Mark Fischer (Oneida Nation of Wisconsin)

Mark Fischer (Oneida Nation of Wisconsin)

Erin Genia (Sisseton-Wahpeton Oyate)

Erin Genia (Sisseton-Wahpeton Oyate)

Jason Garcia (Santa Clara Pueblo Tewa)

Jason Garcia (Santa Clara Pueblo Tewa)

Paul High Horse (Sicangu Lakota)

Paul High Horse (Sicangu Lakota)

Luzene Hill (Eastern Band of Cherokee)

Luzene Hill (Eastern Band of Cherokee)

Beau Jack Key (Native Hawaiian)

Beau Jack Key (Native Hawaiian)

Annie Humphrey (Anishinaabe / Leech Lake Band of Ojibwe)

Annie Humphrey (Anishinaabe / Leech Lake Band of Ojibwe)

Hillary Kempenich (Turtle Mountain Band of Chippewa)

Hillary Kempenich (Turtle Mountain Band of Chippewa)

Gilbert Kills Pretty Enemy (Standing Rock)

Gilbert Kills Pretty Enemy (Standing Rock)

Gunner Krogman (Rosebud Sioux Tribe)

Gunner Krogman (Rosebud Sioux Tribe)

Karis Jackson (Crow/Hidatsa/Arikara)

Karis Jackson (Crow/Hidatsa/Arikara)

Mic Jordan (Ojibwe)

Mic Jordan (Ojibwe)

Cynthia Masterson (Comanche)

Cynthia Masterson (Comanche)

Lorilee Morrsette(Suquamish)

Lorilee Morrsette(Suquamish)

Cary Morin (Crow/Assiniboine)

Cary Morin (Crow/Assiniboine)

Marlena Myles (Spirit Lake Dakota)

Marlena Myles (Spirit Lake Dakota)

Jhane Myers (Comanche/Blackfeet)

Jhane Myers (Comanche/Blackfeet)

Chris Pappan (Kaw)

Chris Pappan (Kaw)

Julie Patnaude (Turtle Mountain Band of Chippewa)

Julie Patnaude (Turtle Mountain Band of Chippewa)

Molina Parker (Oglala Lakota)

Molina Parker (Oglala Lakota)

John Isaiah Pepion (Piikani)

John Isaiah Pepion (Piikani)

Derek Poitra (Turtle Mountain Band of Chippewa)

Derek Poitra (Turtle Mountain Band of Chippewa)

Micheal Two Bulls (Oglala Lakota)

Micheal Two Bulls (Oglala Lakota)

Paul Wenell, Jr. (Leech Lake Band of Ojibwe)

Paul Wenell, Jr. (Leech Lake Band of Ojibwe)

Crystal Worl (Athabascan Tlingit)

Crystal Worl (Athabascan Tlingit)

Sarah Elisabeth Sawyer (Choctaw of Oklahoma)

Sarah Elisabeth Sawyer (Choctaw of Oklahoma)

Rosy Simas (Seneca) 

Rosy Simas (Seneca) 

Debbie Rattling Leaf (Northern Arapaho)

Debbie Rattling Leaf (Northern Arapaho)

Sean Sherman (Oglala Lakota)

Sean Sherman (Oglala Lakota)

Valerie Veis (Little Shell Tribe of the Chippewa)

Valerie Veis (Little Shell Tribe of the Chippewa)

Bethany Yellowtail (Northern Cheyenne/Crow)

Bethany Yellowtail (Northern Cheyenne/Crow)